5D DIAMOND PAINTING

5D diamantové malování

Zimní mazlík

Dnes bych vám chtěla představit tvoření mozaiky pomocí malých plastových kamínků. 

VAROVÁNÍ!!! VYSOCE NÁVYKOVÉ!!!

Není to tak dávno, co na mě vyskočila reklama na Facebooku, kde byla právě takováto mozaika. Poprvé mě to nezaujalo. Podruhé už jsem šla hledat, co to vlastně je a jak se to tvoří. Cena se mi úplně nezdála, tak jsem se podívala na své oblíbené stránky Aliexpress a ejhle.. nestojí to tolik, za pokus to stojí. Co jiného se dá v zimě dělat? Jednu menší jsem si tedy objednala zhruba někdy v lednu a právě tento týden dorazila. Neuběhl ani týden a už objednávám druhou. :)

Mozaiku na obrázku jsem koupila za 6,38 €, pokud se někomu líbí a chtěl by stejnou, dávám níže odkaz. :) 

Mozaika dorazí zabalená do ruličky. V balení máme jednotlivé kamínky označené čísly, podle kterých se následně řídíme při lepení na podložku. Zelenou mističku, zprvu jsem si myslela, že je poškozená, ale nakonec se otvor na přední straně při sesypávání zpět do sáčků hodil. Růžovou gumu? Nevím přesně, jak to pojmenovat. A dvě pinzety. Jednu klasickou a růžovou, která pasuje přímo na kamínky. Nechybí ani 10 sáčků, které slouží k úschově kamínků. Ukázalo se, že náhradních sáčků je velký nedostatek. :D

Roztáhneme plátno potažené lepidlem a jde se tvořit! Na růžovou pinzetu jsem nanesla hmotu z růžové gumy a už to šlo jako po másle. Hned se pinzeta chovala jako zmagnetizovaná a kamínky přiskakovaly téměř samy. Lepidlo je kvalitní, není třeba se bát, že by kamínky na podložce nedržely. Právě naopak. Jakmile se úplně netrefíte dle svých představ na předtištěnou plochu, je někdy kumšt dostat kamínek pomocí druhé pinzety dolů.

Doporučuji z plátna ochranou fólii odstraňovat postupně. Nejprve jsem to tak dělala, jenže pak zvítězil pocit, že můžu na jedno nasypání misky udělat velkou plochu. Bohužel zpět přes kamínky už fólie natáhnout nejde. A protože jsem měla strach, aby lepidlo nevyschlo, nebo na něj nenapadal prach, tak jsem lepila a lepila téměř 3 dny v kuse. Ale bylo to také tím, že mě to tak moc bavilo. :)

Nevýhodu vidím v tom, že lepidlo nebylo pouze na předtištěné ploše, ale také trochu na okrajích. Potom se tam člověk co chvilku přilepí rukávem nebo podobně a zůstávají tam chloupky a jiné nečistoty. Až budu obrázek věšet na zeď, tak okraje odstřihnu.

Určitě mozaiku doporučuji. Je to zábava a i když jsem měla jednu z těch nejmenších velikostí, tak mi obrázek vydržel na asi 18 hodin práce. Jen musím upozornit, že jednotlivé kamínky jsou opravdu malinké. A někdy mi přišlo, že i když byly kamínky označeny jinými čísly, tak mezi odstíny nebyl žádný rozdíl. :D

Níže dávám obrázek mozaiky, kterou už mám objednanou. Oproti zimnímu mazlíkovi je větší a kamínky nebudou kulaté, ale hranaté. Určitě pak udělám srovnání. :)