FILMY PODLE KNIH, KTERÉ MUSÍM VIDĚT 2016

Poslední dobou mám štěstí, že buď to čtu dobré knihy, které se prostě musí zfilmovat, nebo scénáristi nemají múzu. Téměř každá druhá přečtená kniha je v kinech. Některé z těch filmů musím opravdu vidět. Pokud rádi čtete, tak vám možná stejně jako mě, některé filmy unikly. Pojďme se na ně podívat.

Světlo mezi oceány

M. L. Stedman

Skvělá kniha, kterou jsem četla v listopadu. Rozhodně stojí za přečtení, i když je trochu smutná. Ale je to kniha, ze které si určitě každý vezme své a dlouho na ni nezapomene. Film určitě bude stát také za to.

75 % na CSFD

Anotace z CSFD: V roku 1918, po štyroch hrozných rokoch strávených v bojoch na západnom fronte, sa Tom Sherbourne (Michael Fassbender) vracia do Austrálie a prijíma miesto strážcu majáka na vzdialenej Janusovej skale.

Na tento opustený ostrov, kam zásobovací čln pripláva iba každé tri mesiace a dovolenku strážca dostane v tom lepšom prípade každý tretí rok, si Tom privedie mladú, odvážnu a milujúcu manželku Isabel (Alicia Vikander). Ich šťastie má trpkú príchuť, lebo Isabel nedokáže ani na tretí raz donosiť zdravé dieťa. Práve keď sa užialená Isabel uberá k hrobu svojho posledného dieťaťa, vietor k nej priveje detský plač.

Nejdelší jízda

Nicholas Sparks

Tento film musím vidět, už jenom jak vidím ten povedený plakát. Už teď jsem do mladého Eastwooda zamilovaná po uši. To zase bude nový idol. :)

73 % na CSFD

Film Nejdelší jízda vznikl na motivy světového bestselleru proslulého autora Nicholase Sparkse a po jeho zhlédnutí uvěříte na opravdovou lásku. Když Luke (Scott Eastwood), bývalý jezdec rodea, který se snaží o návrat, potká vysokoškolačku Sophii (Britt Robertson), jež se připravuje na vysněnou práci v New Yorku, oba se spolu vydají na neobyčejnou - i když nejistou - romantickou cestu. Zatímco jejich odlišné životní cíle prověřují odolnost vznikajícího vztahu, čeká je osudové setkání s Irou (Alan Alda), jehož dojemné vzpomínky na vlastní manželství se stanou mladému páru inspirací a jednou provždy změní jejich životy.

Psí poslání

W. Bruce Cameron

Jako milovník psů a tehdy majitelka jednoho rozmazlence jsem si tuto knížečku jednoho dne půjčila v knihovně. Přečtenou jsem ji měla tentýž den a nepamatuju si, u kolika knih jsem brečela, ale moc jich není. Tato je jednou z nich. Ano, je to pro pejskaře a zároveň není. Všichni víme, že tady s námi nebudou na vždy, ale připravit se na to nedá. Do kina se budu bát jít, asi si počkám na domácí promítání. Jeden z filmů, který vidět musím!!


Anotace knihy:

Všichni psi jednou přijdou do nebe... Ale nejprve musí splnit své poslání. Autor románu Psí poslání, který si zamilovali čtenáři po celém světě, Bruce W. Cameron je přesvědčený, že jeden pes se může narodit několikrát za sebou, aby se mohl zdokonalovat v rozličných dovednostech a aby mohl čím dál tím lépe chápat člověka. I hlavní hrdina knihy se na svět vrací znovu a znovu. Jeho první pokus dopadá tragicky. Potom hledá smysl života jako neposedný retrívr malého chlapce Ethana. Ani tahle pokus nemá dlouhé trvání. Když se narodí znovu, nosí v srdci jediné přání - znovu spatřit Ethana, kterého nadevše miluje...

Květy z půdy

Virginia C. Andrewsová

Prozatím poslední zfilmovaná kniha. Ale vím určitě, že to všechny nebyly, jen jsem na něco zapomněla. :) Číst o těch hrůzách bylo něco jiného. Zajímá mě, jaký zážitek bude ze shlédnutí filmu. Bohužel tento jen v anglickém jazyce, no nic potrénujeme angličtinu. :) U tohoto filmu váhám, hodnocení se pohybuje kolem 50 %. No ještě uvidíme.

Anotace knihy:

Po smrti otce zůstávají sourozenci Christopher, Cathy a dvojčata Cory a Carrie se svou matkou sami. Ta ovšem nemá peníze a tak se rozhodne pro riskantní návrat k velmi bohatým rodičům, kteří ji ale vydědili. Děti zavře do podkrovního pokoje a s pomocí své zlé matky jim nosí potřebné věci k přežití. Dětem vlastně nic neschází, kromě čerstvého vzduchu, živých květin a pocitu volnosti. Na půdě, kam je přístup jen z onoho pokoje si vybudují papírovou "zahradu" kde si můžou pětiletá dvojčata hrát. Postihne je ale nejedno úskalí, největším problémem začíná být dospívání Christophera a Cathy, kteří se do sebe bezhlavě zamilují...